Unia Gospodarcza i Walutowa. Perspektywa dla Polski
Main Article Content
Abstrakt
The papers recalls the history of EMU, analyses its present and speculates on the future
Downloads
Article Details
Autor (Autorzy) artykułu oświadcza, że przesłane opracowanie nie narusza praw autorskich osób trzecich. Wyraża zgodę na poddanie artykułu procedurze recenzji oraz dokonanie zmian redakcyjnych. Przenosi nieodpłatnie na Oficynę Wydawniczą SGH autorskie prawa majątkowe do utworu na polach eksploatacji wymienionych w art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych – pod warunkiem, że praca została zaakceptowana do publikacji i opublikowana.
Oficyna Wydawnicza SGH posiada autorskie prawa majątkowe do wszystkich treści czasopisma. Zamieszczenie tekstu artykuły w repozytorium, na stronie domowej autora lub na innej stronie jest dozwolone o ile nie wiąże się z pozyskiwaniem korzyści majątkowych, a tekst wyposażony będzie w informacje źródłowe (w tym również tytuł, rok, numer i adres internetowy czasopisma).
Osoby zainteresowane komercyjnym wykorzystaniem zawartości czasopisma proszone są o kontakt z Redakcją.
Bibliografia
Cameron R., Historia gospodarcza świata. Od paleolitu do czasów najnowszych, KiW, Warszawa 1999.
Monitor Konwergencji Nominalnej w UE 278 nr11/2015, Ministerstwo Finansów, Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Wprowadzenia Euro przez Rzeczpospolitą Polską, Warszawa, listopad 2015.
Mundell R. A., A theory of optimum currency areas, "The Economic Review" Vol. 51 (4), September 1961.
Narodowy Bank Polski, Raport na temat pełnego uczestnictwa Rzeczypospolitej Polskiej w trzecim etapie Unii Gospodarczej i Walutowej, Warszawa 2009.
Nowak-Far A., Unia Gospodarcza i Walutowa w Europie, Wydawnictwo C. H. Beck, Warszawa 2001.
Rewizorski M., Unia gospodarczo-walutowa: geneza, ewolucja, perspektywy rozwoju, "Rocznik Integracji Europejskiej" nr 6, 2012.
Scheller H. K., Europejski Bank Centralny. Historia, rola i funkcje, wyd. 2 popr., Wydawnictwo Europejskiego Banku Centralnego, Frankfurt n. Menem 2006.
Szeląg K., Integracja walutowa w Europie Zachodniej, "Materiały i Studia NBP" nr 166, 2003.
Szeląg K., Proces etapowego dochodzenia Polski do euro, "Bank i Kredyt" z. 11-12, 2001.
Unia Europejska. Organizacja i funkcjonowanie, tłum. G. Dąbkowski, red. M. Cini, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, Warszawa 2007.