Różnorodność ze względu na wiek - zarządzanie wiekiem w organizacjach wiekiem w organizacjach

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

Zdzisława Przetacka

Abstrakt

Można wskazać wiele uzasadnień dla wdrożenia nowych strategii zarządzania personelem, uwzględniających efektywne rozwiązania skierowane do zróżnicowanych wiekowo kadr. Przygotowanie i wdrożenie tych strategii to korzyść dla wszystkich zainteresowanych stron, czyli dla pracowników i pracodawców, a także dla klientów. Implementacja rozwiązań wspierających politykę równościową ze względu na wiek, to także konieczność wynikająca z przepisów prawa unij nego. Dyrektywy w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji, a w szczególności Dyrektywa w sprawie ustanowienia ogólnych ram równego traktowania przy zatrudnieniu i wykonywaniu zawodu bez względu na religię lub wyznanie, niepełnosprawność, wiek i orientację seksualną (Dyrektywa Rady 2000/78/WE), zmieniają ramy prawne, w jakich działają podmioty gospodarcze i zobowiązują do respektowania nowych regulacji w praktyce. Na obowiązujące przepisy warto spojrzeć z perspektywy korzyści dla biznesu, wynikających z wdrożenia polityki równości i różnorodności.(fragment tekstu)

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Jak cytować
Przetacka, Z. (2009). Różnorodność ze względu na wiek - zarządzanie wiekiem w organizacjach wiekiem w organizacjach. Kobieta I Biznes, (1-4), 18–23, 47. https://doi.org/10.33119/KiB.2009.1-4.4
Dział
Artykuły

Bibliografia

1. Przewodnik dobrych praktyk. Firma równych szans, Gender Index, UNDP, EQUAL, Warszawa 2007.
2. Emerytura, a co to jest? "Manager Magazyn" 2007, nr 10.
3. Poradnik szkoleniowy Komisji Europejskiej. Program Wspólnotowy na rzecz zwalczania dyskryminacji 2001-2006, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Warszawa 2007.