Wybrane aspekty kształcenia dorosłych w kontekście zmieniającego się rynku pracy w Polsce
Main Article Content
Abstrakt
Rozwój ustawicznej edukacji sprzyja powstaniu globalnego społeczeństwa informacyjnego, co pociąga za sobą głębokie zmiany w życiu codziennym i w obszarze pracy zawodowej. Globalny rynek pracy stawia wysokie wymagania wobec jego uczestników. Wzrasta indywidualna odpowiedzialność za jakość wykształcenia, posiadanej wiedzy i kompetencje. Dyplom wyższej uczelni poparty uzyskanymi kompetencjami staje się wartością wielce pożądaną. Prezentowany artykuł jest próbą ukazania istoty kształcenia przez całe życie w kontekście wymogów współczesnego rynku pracy w Polsce.
Downloads
Article Details
Autor (Autorzy) artykułu oświadcza, że przesłane opracowanie nie narusza praw autorskich osób trzecich. Wyraża zgodę na poddanie artykułu procedurze recenzji oraz dokonanie zmian redakcyjnych. Przenosi nieodpłatnie na Oficynę Wydawniczą SGH autorskie prawa majątkowe do utworu na polach eksploatacji wymienionych w art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych – pod warunkiem, że praca została zaakceptowana do publikacji i opublikowana.
Oficyna Wydawnicza SGH posiada autorskie prawa majątkowe do wszystkich treści czasopisma. Zamieszczenie tekstu artykuły w repozytorium, na stronie domowej autora lub na innej stronie jest dozwolone o ile nie wiąże się z pozyskiwaniem korzyści majątkowych, a tekst wyposażony będzie w informacje źródłowe (w tym również tytuł, rok, numer i adres internetowy czasopisma).
Osoby zainteresowane komercyjnym wykorzystaniem zawartości czasopisma proszone są o kontakt z Redakcją.
Bibliografia
2. Borkowska S., Gospodarka oparta na wiedzy. Wyzwania dla Polski a rozwój zasobów ludzkich, [in:] Najlepsze praktyki zarządzania kapitałem ludzkim, A. Ludwiczyński, (Ed.), Polska Fundacja Promocji Kadr, Warszawa 2002.
3. Danecka M., Bezrobocie i instytucje rynku pracy, Instytut Studiów Politycznych PAN, Warszawa 2005.
4. Domański R. S., Kapitał ludzki i wzrost gospodarczy, PWN, Warszawa 1993.
5. Florczak W., Kapitał ludzki a rozwój gospodarczy, [in:] Gospodarka oparta na wiedzy, W. Welfe, (Ed.), Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, Warszawa 2007.
6. Kupisiewicz Cz., Podstawy dydaktyki ogólnej, PWN, Warszawa 1993.
7. Memorandum on continuing education – a working document of the Commission of the European Communities, Brussels, 30 October 2010.
8. Przybyszewski R., Kapitał ludzki w procesie kształtowania gospodarki opartej na wiedzy, Difin, Warszawa 2007.