Abstrakt
W artykule przedstawiono wyniki badań ankietowych, przeprowadzonych przez Bank Światowy w latach 2014-2015, z kierownictwem 500 firm sektora MŚP w czterech regionach Polski. Celem badania było zidentyfikowanie głównych czynników i ograniczeń innowacji w MŚP, odkrycie firm o największym potencjale wzrostu opartym na innowacjach oraz ocena jakości publicznego wsparcia. Badanie wykazało, że jest duża grupa przedsiębiorstw o znaczącym potencjale tego typu wzrostu, których potencjał nie jest w pełni wykorzystywany. Zdaniem autorów, to wskazuje na konieczność unowocześnienia form publicznego wsparcia dla innowacji.
Full Text
Bibliografia
Kapil N., Piatkowski M., Radwan I., Gutierrez J.J. [2013], Poland – Enterprise innovation support review: from catching up to moving ahead, Washington DC, World Bank, http://documents.worldbank.org.
Piatkowski M. [2018], Europe’s Growth Champion: Insights from the Economic Rise of Poland, Oxford University Press, forthcoming.
Piatkowski M. [2013], Poland’s New Golden Age. Shifting from Europe’s Periphery to Its Center, World Bank Policy Research Paper, WPS 3639, Washington, DC, World Bank.
Toborowicz J. [2017], Behavioral Public Policy, Kozminski University, PhD Dissertation, unpublished.
Wolszczak G. [2015], Guideline note for a monitoring and evaluation system for innovation strategies (RIS3) in Poland, Washington DC, World Bank.
World Bank [2016], Toward an Innovative Poland: The Entrepreneurial Discovery Process and Business Needs Analysis, Washington DC, World Bank.
Autor
Autor (Autorzy) artykułu oświadcza, że przesłane opracowanie nie narusza praw autorskich osób trzecich. Wyraża zgodę na poddanie artykułu procedurze recenzji oraz dokonanie zmian redakcyjnych. Przenosi nieodpłatnie na Oficynę Wydawniczą SGH autorskie prawa majątkowe do utworu na polach eksploatacji wymienionych w art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych – pod warunkiem, że praca została zaakceptowana do publikacji i opublikowana.
Oficyna Wydawnicza SGH posiada autorskie prawa majątkowe do wszystkich treści czasopisma. Zamieszczenie tekstu artykuły w repozytorium, na stronie domowej autora lub na innej stronie jest dozwolone o ile nie wiąże się z pozyskiwaniem korzyści majątkowych, a tekst wyposażony będzie w informacje źródłowe (w tym również tytuł, rok, numer i adres internetowy czasopisma).
Osoby zainteresowane komercyjnym wykorzystaniem zawartości czasopisma proszone są o kontakt z Redakcją.