Abstrakt
Instytucja świadectwa akredytacji systemu teleinformatycznego informacji niejawnych została wprowadzona nowymi regulacjami ustawy o ochronie informacji niejawnych, i obowiązuje od 2 stycznia 2011 r. Jej celem jest zapewnienie ochrony informacji niejawnych przed działaniem złośliwego oprogramowania, czy incydentami dostępu do informacji niejawnych osób nieuprawnionych. Autorka omawia rodzaje informacji niejawnych, podkreślając ich specyfikę i znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa państwa, obronności kraju oraz interesu publicznego.
Full Text
Bibliografia
2. Obwieszczenie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 19 stycznia 2011 r., w sprawie przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale 2010 r.
3. Projekt Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 10 maja 2011 r., w sprawie opłat za przeprowadzenie przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego albo Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, czynności z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego.
4. Projekt Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 21 stycznia 2011 r. w sprawie podstawowych wymagań bezpieczeństwa teleinformatycznego.
5. Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 30 września 2005 r w sprawie wysokości opłat za przeprowadzenie przez służbę ochrony państwa czynności z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego, Dz. U. z 2005 r., Nr 200, poz. 1652.
6. Ustawa z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych, Dz. U. z 2010 r., Nr 182, poz. 1228.
7. Ustawa z dnia 22 stycznia 1998 r. o ochronie informacji niejawnych, Dz. U. z 1998 r., Nr 11, poz. 95 z późn. zm.
Autor
Autor (Autorzy) artykułu oświadcza, że przesłane opracowanie nie narusza praw autorskich osób trzecich. Wyraża zgodę na poddanie artykułu procedurze recenzji oraz dokonanie zmian redakcyjnych. Przenosi nieodpłatnie na Oficynę Wydawniczą SGH autorskie prawa majątkowe do utworu na polach eksploatacji wymienionych w art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych – pod warunkiem, że praca została zaakceptowana do publikacji i opublikowana.
Oficyna Wydawnicza SGH posiada autorskie prawa majątkowe do wszystkich treści czasopisma. Zamieszczenie tekstu artykuły w repozytorium, na stronie domowej autora lub na innej stronie jest dozwolone o ile nie wiąże się z pozyskiwaniem korzyści majątkowych, a tekst wyposażony będzie w informacje źródłowe (w tym również tytuł, rok, numer i adres internetowy czasopisma).
Osoby zainteresowane komercyjnym wykorzystaniem zawartości czasopisma proszone są o kontakt z Redakcją.