Zdolności adaptacyjne przedsiębiorstw na rynku budowlanym
Main Article Content
Abstrakt
Rynek nieruchomości rozwija się cyklicznie, a tym samym przedsiębiorstwa budowlane muszą dostosowywać się do zmian w wielkości i strukturze popytu budowlanego. W artykule podjęto próbę określenia czynników i warunków elastyczności funkcjonowania przedsiębiorstw budowlanych. Z analizy wynika, że zdolności adaptacyjne przedsiębiorstw budowlanych zależą od odpowiednich zasobów, od ich umiejętności, oraz od instrumentów rynkowych. Autor stwierdza, że w warunkach szybkich zmian w otoczeniu przedsiębiorstw budowlanych, zarządzanie ich elastycznością powinno być ważnym aspektem budowania strategii działania.
Downloads
Article Details
Autor (Autorzy) artykułu oświadcza, że przesłane opracowanie nie narusza praw autorskich osób trzecich. Wyraża zgodę na poddanie artykułu procedurze recenzji oraz dokonanie zmian redakcyjnych. Przenosi nieodpłatnie na Oficynę Wydawniczą SGH autorskie prawa majątkowe do utworu na polach eksploatacji wymienionych w art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych – pod warunkiem, że praca została zaakceptowana do publikacji i opublikowana.
Oficyna Wydawnicza SGH posiada autorskie prawa majątkowe do wszystkich treści czasopisma. Zamieszczenie tekstu artykuły w repozytorium, na stronie domowej autora lub na innej stronie jest dozwolone o ile nie wiąże się z pozyskiwaniem korzyści majątkowych, a tekst wyposażony będzie w informacje źródłowe (w tym również tytuł, rok, numer i adres internetowy czasopisma).
Osoby zainteresowane komercyjnym wykorzystaniem zawartości czasopisma proszone są o kontakt z Redakcją.
Bibliografia
2. Bryx M., Rynek nieruchomości – system i funkcjonowanie, Poltext, Warszawa 2006, s. 22.
3. Chmielewska-Mulka A., Ryzyko projektu firmy deweloperskiej podczas kryzysu na rynkach finansowych, „Finansowanie Nieruchomości“, 2009, nr 1.
4. Grudzewski W., Współczesne kierunki rozwoju nauk o zarządzaniu, „Ekonomika i Organizacja Przedsiębiorstwa“, 2006, nr 3.
5. Kasiewicz S., Elastyczność przedsiębiorstwa w koncepcjach zarządzania zasobowego, [w:] Metody osiągania elastyczności przedsiębiorstw. Od zarządzania zasobowego do procesowego, Kasiewicz S., Ormińska J., Rogowski W., Urban W. (red.), Oficyna Wydawnicza SGH, Warszawa 2009.
6. Łaszek J., Bańki cenowe na rynkach mieszkaniowych i wybrane metody ich pomiaru, „Finansowanie Nieruchomości“, 2008, nr 3.
7. Malpezzi S., Wachter S.M., The Role of Speculation in Real Estate Cycles, University of Pennsylvania, May 2004.
8. Osbert-Pociecha G., Elastyczność jako wiodący wymiar paradygmatu współczesnego przedsiębiorstwa, [w:] Przedsiębiorstwo wobec wyzwań globalnych, A. Herman, K. Poznańska (red.), Oficyna Wydawnicza SGH, Warszawa 2008, tom 2, s. 131-132.
9. Pierścionek Z., Strategie konkurencyjności i rozwoju przedsiębiorstwa, PWN, Warszawa 2007.
10. Sapijaszka Z., Restrukturyzacja przedsiębiorstw, PWN, Warszawa 1997, s. 16.
11. Szymański W., Ewolucja przedsiębiorstw w warunkach globalizacji, [w:] Przedsiębiorstwo wobec wyzwań globalnych, A. Herman, K. Poznańska (red.), Oficyna Wydawnicza SGH, Warszawa 2008, tom 1, s. 39 i następne.
12. Żelazowski K., Zjawisko baniek cenowych na rynkach nieruchomości, „Studia i Materiały Towarzystwa Naukowego Nieruchomości“, Olsztyn 2008, s. 105-107.