Abstrakt
Artykuł jest recenzją książki Lokalizacja ekonomicznie bezpieczna – aspekty metodologiczne i praktyczne, pod redakcją naukową prof. Kazimierza Kucińskiego. Praca zawiera rozważania o istocie bezpieczeństwa ekonomicznego od strony kilku ważnych tematów ekonomii, ta-kich jak kapitał ludzki, zaawansowane technologie, wytwarzanie energii elektrycznej, ład przestrzenny obszarów wiejskich. Podstawowy wniosek, który nasuwa się z lektury tej książki to fakt, że zagadnienie bezpieczeństwa ekonomicznego przedsiębiorstw jest wieloaspektowe, szczególnie w warunkach polskich.
Full Text
Bibliografia
Godlewska-Majkowska H. (red.) [2012], Atrakcyjność inwestycyjna jako źródło przedsiębiorczych przewag konkurencyjnych, Warszawa, Oficyna Wydawnicza SGH.
Godlewska-Majkowska H. (red.) [2013a], Atrakcyjność inwestycyjna regionów Polski, Warszawa, Oficyna Wydawnicza SGH.
Godlewska-Majkowska H. [2013b], Regionalny rynek inwestycyjny a przedsiębiorczość, „Kwartalnik Nauk o Przedsiębiorstwie”, nr 1.
Godlewska-Majkowska H. [2014], Lokalizacja przedsiębiorstwa w gospodarce globalnej, Warszawa, Difin.
Kotlewski D.C. [2015], Regionalna integracja elektroenergetyki, Warszawa, Difin.
Kuciński K. (red.) [2010], Przedsiębiorczość a rozwój regionalny w Polsce, Warszawa, Difin.
Kuciński K. (red.) [2014], Ryzyko lokalizacji przedsiębiorstw w Polsce, Warszawa, CeDeWu.
Kuciński K. (red.) [2015], Lokalizacyjne uwarunkowania bezpieczeństwa ekonomicznego przedsiębiorstw, Warszawa, CeDeWu.
Kuciński K. (red.) [2016], Lokalizacja działalności gospodarczej a jej ryzyko, Warszawa, CeDeWu.
Lubiński M. [2016], Janusz Szewczak „Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy”, Biały Kruk, Warszawa 2016, s. 192, recenzja książki, „Gospodarka Narodowa”, nr 4.
Autor
Autor (Autorzy) artykułu oświadcza, że przesłane opracowanie nie narusza praw autorskich osób trzecich. Wyraża zgodę na poddanie artykułu procedurze recenzji oraz dokonanie zmian redakcyjnych. Przenosi nieodpłatnie na Oficynę Wydawniczą SGH autorskie prawa majątkowe do utworu na polach eksploatacji wymienionych w art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych – pod warunkiem, że praca została zaakceptowana do publikacji i opublikowana.
Oficyna Wydawnicza SGH posiada autorskie prawa majątkowe do wszystkich treści czasopisma. Zamieszczenie tekstu artykuły w repozytorium, na stronie domowej autora lub na innej stronie jest dozwolone o ile nie wiąże się z pozyskiwaniem korzyści majątkowych, a tekst wyposażony będzie w informacje źródłowe (w tym również tytuł, rok, numer i adres internetowy czasopisma).
Osoby zainteresowane komercyjnym wykorzystaniem zawartości czasopisma proszone są o kontakt z Redakcją.