Abstrakt
Tematem eseju są kontrowersje związane z możliwością zamiany przez Polskę złotego na euro. Przypominając historię powstania Unii Europejskiej, następnie strefy euro, autor omawia dylematy związane z ustalaniem poziomu kursu ewentualnej wymiany. Podkreśla przy tym, jakie ten kurs będzie miał znaczenie dla polskich przedsiębiorstw i ich przyszłą konkurencyjność.
Full Text
Bibliografia
Hryniewicka M. [2017], Polskie przedsiębiorstwa – koszty i korzyści przystąpienia do strefy euro, „Kwartalnik Nauk o Przedsiębiorstwie”, nr 1(42).
Kołodko G.W. [2017], Ekonomia i polityka konwersji złotego na euro, „Kwartalnik Nauk o Przedsiębiorstwie”, nr 1(42).
Szymański W. [2016], Zagrożenia płynące ze stron polskich finansów dla polskiej gospodarki, „Kwartalnik Nauk o Przedsiębiorstwie”, nr 3(40).
Tradingeconomics [2017], Strefa euro – podaż pieniadza, “Trading Economics”, http://pl.tradingeconomics.com/euro-area/money-supply-m3, dostęp 7/03/2017.
Autor
Autor (Autorzy) artykułu oświadcza, że przesłane opracowanie nie narusza praw autorskich osób trzecich. Wyraża zgodę na poddanie artykułu procedurze recenzji oraz dokonanie zmian redakcyjnych. Przenosi nieodpłatnie na Oficynę Wydawniczą SGH autorskie prawa majątkowe do utworu na polach eksploatacji wymienionych w art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych – pod warunkiem, że praca została zaakceptowana do publikacji i opublikowana.
Oficyna Wydawnicza SGH posiada autorskie prawa majątkowe do wszystkich treści czasopisma. Zamieszczenie tekstu artykuły w repozytorium, na stronie domowej autora lub na innej stronie jest dozwolone o ile nie wiąże się z pozyskiwaniem korzyści majątkowych, a tekst wyposażony będzie w informacje źródłowe (w tym również tytuł, rok, numer i adres internetowy czasopisma).
Osoby zainteresowane komercyjnym wykorzystaniem zawartości czasopisma proszone są o kontakt z Redakcją.