Dlaczego postęp cywilizacyjny wymaga innowacji społecznych?
Main Article Content
Abstrakt
Innowacje społeczne są działaniami ukierunkowanymi na realizację celów społecznych, w tym głównie poprawę życia jednostek i grup społecznych oraz celów polityki publicznej i zarządzania. W eseju zostały wskazane i omówione najważniejsze współczesne problemy, których rozwiązanie wymaga innowacji społecznych.
Downloads
Article Details
Autor (Autorzy) artykułu oświadcza, że przesłane opracowanie nie narusza praw autorskich osób trzecich. Wyraża zgodę na poddanie artykułu procedurze recenzji oraz dokonanie zmian redakcyjnych. Przenosi nieodpłatnie na Oficynę Wydawniczą SGH autorskie prawa majątkowe do utworu na polach eksploatacji wymienionych w art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych – pod warunkiem, że praca została zaakceptowana do publikacji i opublikowana.
Oficyna Wydawnicza SGH posiada autorskie prawa majątkowe do wszystkich treści czasopisma. Zamieszczenie tekstu artykuły w repozytorium, na stronie domowej autora lub na innej stronie jest dozwolone o ile nie wiąże się z pozyskiwaniem korzyści majątkowych, a tekst wyposażony będzie w informacje źródłowe (w tym również tytuł, rok, numer i adres internetowy czasopisma).
Osoby zainteresowane komercyjnym wykorzystaniem zawartości czasopisma proszone są o kontakt z Redakcją.
Bibliografia
Bakan J. [2006], Korporacja. Patologiczna pogoń za zyskiem i władzą, Warszawa, Wydawnictwo Lepszy Świat.
CSTP [2011], Fostering Innovation to Address Social Challenges, Committee for Scientific and Technological Policy, OECD, Paris.
Kowalczyk S., Sobiecki R. [2017], Innowacje społeczne i polityczne – identyfikacja problemów, w: Innowacyjna fala w społeczeństwie i gospodarce, J.W. Pietrewicz, R. Sobiecki (red.), Warszawa, Oficyna Wydawnicza SGH, (monografia złożona w wydawnictwie).
Piketty T. [2015], Kapitał w XXI wieku, Warszawa, Wydawnictwo Krytyki Politycznej.
Polanyi K. [2010], Wielka transformacja. Polityczne i ekonomiczne źródła naszych czasów, Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN.
Poniatowska-Jaksch M., Sobiecki R. (red.) [2016], Sharing economy (gospodarka współdzielenia), Warszawa, Oficyna Wydawnicza SGH.
Stiglitz J.E. [2004], Globalizacja, Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN.
Szymański W. [2017], wystąpienie na konferencji w SGH – „Przedsiębiorstwa wobec przełomowych innowacji”, 9.03.2017.