Abstrakt
Coraz większe problemy dla rozwoju miast stwarzają negatywne konsekwencje procesów urbanizacyjnych. Dlatego też potrzebne stają się działania dotyczące rewitalizacji i rozwoju miast, i obszarów z nimi związanych, dzięki czemu następowałoby przywrócenie korzystnych warunków do zamieszkania i podejmowania inwestycji sektora prywatnego. Czy logistyka, a zwłaszcza inwestycje w obiekty zlokalizowane wokół wielkich miast, pomagają rewitalizować i rozwijać małe oraz średnie miejscowości? Z badań przeprowadzonych przez zespół Katedry Logistyki SGH wynika, że szansę na rewitalizację i zrównoważony rozwój poprzez logistykę mają przede wszystkim małe i średnie miejscowości, które są położone wokół wielkich miast i powiązane z krajową infrastrukturą drogową. W artykule zostały omówione wyniki badań, które przeprowadzono w województwie mazowieckim, oraz rekomendacje dla innych miast Polski.
Full Text
Bibliografia
2. Rewitalizacja miast polskich jako sposób zachowania dziedzictwa materialnego i duchowego oraz czynnik zrównoważonego rozwoju, M. Bryx (red.), badania statutowe Katedry Inwestycji i Nieruchomości SGH, Warszawa 2010.
3. Rynek Powierzchni Magazynowych w Polsce: podsumowanie I połowy 2011 roku, „On Point”, Jones Lang LaSalle, sierpień 2011, s. 5.
4. Strategia na rzecz inteligentnego i zrównoważonego rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu, Komunikat Komisji Europa 2020, Komisja Europejska, Bruksela, 3.3.2010.
5. Ustawa z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, art. 2, pkt. 9, Dz.U. z 2003 r., nr 80, poz. 717.
Autor
Autor (Autorzy) artykułu oświadcza, że przesłane opracowanie nie narusza praw autorskich osób trzecich. Wyraża zgodę na poddanie artykułu procedurze recenzji oraz dokonanie zmian redakcyjnych. Przenosi nieodpłatnie na Oficynę Wydawniczą SGH autorskie prawa majątkowe do utworu na polach eksploatacji wymienionych w art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych – pod warunkiem, że praca została zaakceptowana do publikacji i opublikowana.
Oficyna Wydawnicza SGH posiada autorskie prawa majątkowe do wszystkich treści czasopisma. Zamieszczenie tekstu artykuły w repozytorium, na stronie domowej autora lub na innej stronie jest dozwolone o ile nie wiąże się z pozyskiwaniem korzyści majątkowych, a tekst wyposażony będzie w informacje źródłowe (w tym również tytuł, rok, numer i adres internetowy czasopisma).
Osoby zainteresowane komercyjnym wykorzystaniem zawartości czasopisma proszone są o kontakt z Redakcją.