Abstrakt
Artykuł porusza aktualną kwestię planowania procesu restrukturyzacji w przedsiębiorstwach, podkreślając, że dla jego sukcesu szczególnie istotne są nie tylko moment rozpoczęcia, ale również i kierunek zmian. Kierunek restrukturyzacji w przedsiębiorstwie, zdaniem autora, powinien być wybrany przy uwzględnieniu nie tylko bieżącej sytuacji kryzysowej, ale również i przyszłych uwarunkowań. Działania podjęte w ramach restrukturyzacji powinny obejmować więc długoterminowy horyzont planowania
Full Text
Bibliografia
2. Borowiecki R., Zarządzanie restrukturyzacją procesów gospodarczych, Difin, Warszawa 2003, s. 84.
3. Gulami R., Noria N., Wohlgezogen F., Kto i jak wygrywa w trudnych czasach, "Harvard Business Review Polska", 2010, czerwiec, s. 62-63.
4. Jagoda H., Lichtarski J., Problemy i wytyczne restrukturyzacji naprawczej przedsiębiorstw, [w:] Restrukturyzacja przedsiębiorstw w procesie transformacji rynkowej, Borowiecki R. (red.), AE-TNOiK, Kraków 1994, s. 158.
5. Nalepka A., Restrukturyzacja przedsiębiorstwa. Zarys problematyki, PWN, Warszawa-Kraków 1999, s. 24.
6. Pomerleano M., Shaw W., Corporate restructuring. Lessons from experience, The World Bank, Washington 2005.
7. Rachoń M., Efektywność restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw, Wydawnictwo Walkowska, Szczecin 2006, s. 20.
8. Restrukturyzacja organizacji i zasobów kadrowych, Lachiewicz S., Zakrzewska-Bielawska A. (red.), Oficyna Wydawnicza, Kraków 2005, s. 17, 26, 29-30.
9. Sapijaszka Z., Restrukturyzacja przedsiębiorstwa. Szanse i ograniczenia, PWN, Warszawa 1996, s. 30.
10. Slatter S., Corporate recovery. A guide to turnaround management, Penguin Business, London 1984.
11. Stabryła A., Zarządzanie strategiczne w teorii i praktyce firmy, PWN, Warszawa-Kraków 2000, s. 251.
12. Stępniak-Kucharska A., Stos D., Restrukturyzacja przedsiębiorstwa. Przesłanki i procedury, Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach, Skierniewice 2009, s. 36-37.
13. Suszyński C., Restrukturyzacja, konsolidacja, globalizacja przedsiębiorstw, PWE, Warszawa 2003, s. 123.
14. Suszyński C., Restrukturyzacja przedsiębiorstwa. Szanse i ograniczenia, PWN, Warszawa 1996, s. 41.
15. Zelek A., Zarządzanie kryzysem w przedsiębiorstwie – perspektywa strategiczna, ORGMASZ, Warszawa 2003, s. 56.
Autor
Autor (Autorzy) artykułu oświadcza, że przesłane opracowanie nie narusza praw autorskich osób trzecich. Wyraża zgodę na poddanie artykułu procedurze recenzji oraz dokonanie zmian redakcyjnych. Przenosi nieodpłatnie na Oficynę Wydawniczą SGH autorskie prawa majątkowe do utworu na polach eksploatacji wymienionych w art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych – pod warunkiem, że praca została zaakceptowana do publikacji i opublikowana.
Oficyna Wydawnicza SGH posiada autorskie prawa majątkowe do wszystkich treści czasopisma. Zamieszczenie tekstu artykuły w repozytorium, na stronie domowej autora lub na innej stronie jest dozwolone o ile nie wiąże się z pozyskiwaniem korzyści majątkowych, a tekst wyposażony będzie w informacje źródłowe (w tym również tytuł, rok, numer i adres internetowy czasopisma).
Osoby zainteresowane komercyjnym wykorzystaniem zawartości czasopisma proszone są o kontakt z Redakcją.