Abstrakt
Wartość opcji realnej wynika z możliwości kreowania dodatkowych zysków ekonomicznych, w wyniku efektywnego dostosowania się przedsiębiorstwa do nieoczekiwanych zmian w jego otoczeniu. Autor omawia poszczególne rodzaje opcji realnych, oraz na przykładzie pokazuje ich możliwe wykorzystanie. Podkreśla, że zasady podejmowania tego typu decyzji powinny być określone w planach strategicznych przedsiębiorstwa.
Full Text
Bibliografia
2. Boyer M., Christofferson P., Lasserre P., Pavlov A., Value creation, risk management and real option. Burgrundy Report, CIRANO Working Paper No. 2005, p. 35.
3. Capiński M., Definicja i wycena opcji realnych, „Rynek Terminowy”, 2004.
4. Jajuga K., Inwestycje, instrumenty finansowe, aktywa niefinansowe, ryzyko finansowe, inżynieria finansowa, PWN, Warszawa 2006.
5. Mun J., Real Option Analysis, Wiley, New York 2002.
6. Zarządzanie ryzykiem korporacyjnym − zintegrowana struktura ramowa. Streszczenie dla kierownictwa, The Committee of Sponsoring Organizations of the Treadway Commission, 2004, Warszawa 2004.
Autor
Autor (Autorzy) artykułu oświadcza, że przesłane opracowanie nie narusza praw autorskich osób trzecich. Wyraża zgodę na poddanie artykułu procedurze recenzji oraz dokonanie zmian redakcyjnych. Przenosi nieodpłatnie na Oficynę Wydawniczą SGH autorskie prawa majątkowe do utworu na polach eksploatacji wymienionych w art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych – pod warunkiem, że praca została zaakceptowana do publikacji i opublikowana.
Oficyna Wydawnicza SGH posiada autorskie prawa majątkowe do wszystkich treści czasopisma. Zamieszczenie tekstu artykuły w repozytorium, na stronie domowej autora lub na innej stronie jest dozwolone o ile nie wiąże się z pozyskiwaniem korzyści majątkowych, a tekst wyposażony będzie w informacje źródłowe (w tym również tytuł, rok, numer i adres internetowy czasopisma).
Osoby zainteresowane komercyjnym wykorzystaniem zawartości czasopisma proszone są o kontakt z Redakcją.