Polska gospodarka – od „kopalnej” do cyfrowej?

Main Article Content

Andrzej Herman

Abstract

Trzecia rewolucja przemysłowa dokonująca się w najbardziej rozwiniętych gospodarkach ma dwie cechy: jej motorem nie są już przede wszystkim źródła energii kopalnej, ale odnawialnej oraz rozwój sieciowych organizacji nie tylko sfery gospodarczej, ale również życia społecznego. Autor analizuje warunki, jakie powinny być spełnione, aby w Polsce możliwe stało się uczynienie z technologii cyfrowych katalizatora i integratora innowacyjności.

Downloads

Download data is not yet available.

Article Details

How to Cite
Herman, A. (2016). Polska gospodarka – od „kopalnej” do cyfrowej?. Kwartalnik Nauk O Przedsiębiorstwie, 40(3), 4–7. Retrieved from https://econjournals.sgh.waw.pl/KNoP/article/view/1922
Section
Articles

References

1. Cellary W., Czakoń W., Herman A., Kiełtyka L. [2016], Strategiczny program badań naukowych iprac rozwojowych. Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków, obszarproblemowy nr 2, Mechanizmy zarządzania na różnych poziomach życia społeczno-gospodarczego,NCBiR, Warszawa.
2. Herman H. [2016], Przedmowa do wydania polskiego, w: Zielona rewolucja, Fucks R., Warszawa, Instytut Wydawniczy Książka i Prasa.
3. Konopka D. [2015], Glokalizacja zaufania publicznego jako nowa kategoria socjoekonomiczna,„Kwartalnik Nauk o Przedsiębiorstwie”, nr 3 (36).
4. Kuciński K. (red.) [2011], Glokalizacja, Warszawa, Difin SA.
5. Rifkin J. [2012], Trzecia rewolucja przemysłowa, Katowice, Wyd. Sonia Draga.
6. Rifkin J. [2016], Społeczeństwo zero kosztów krańcowych, Warszawa, Wyd. Emka.
7. Standing G. [2014], Prekariat. Nowa niebezpieczna klasa, Warszawa, PWN.
8. Zacher L.W. [2007], Transformacje społeczeństw, Warszawa, Wyd. C.H. Beck.

Most read articles by the same author(s)

<< < 1 2 3 > >>