Treść głównego artykułu

Abstrakt

Partnerstwa publiczno-prywatne (PPP) jako dostawcy usług publicznych są coraz częściej wykorzystywane jako instrument usprawniający politykę publiczną, głównie jeśli chodzi o redukcję kosztów i poprawę transportu publicznego. Celem tego artykułu jest przeprowadzenie analizy porównawczej między dwoma obszarami metropolitalnymi w Meksyku oraz identyfikacja głównych przyczyn wyjaśniających wydajność i trudności hybrydowego modelu zaopatrzenia. Sektor transportu został wybrany nie tylko ze względu na jego duże znaczenie na obszarach miejskich, ale również ze względu na jego reprezentatywność dla określania specyfiki PPP. Meksykańskie doświadczenia pokazały, że w projektach infrastrukturalnych zwykle nie docenia się kosztów i przecenia popyt, nawet przy rzekomych formalnych procesach walidacji. W tym sensie, mimo że PPP były ogólnie promowane przez organizacje międzynarodowe, istnieje istotna potrzeba badania implikacji i wyzwań wynikających ze stosowania tego rodzaju narzędzi współzarządzania. Śledzenie procesów jest stosowane jako technika badawcza w ramach podejścia porównawczego z wykorzystaniem informacji jakościowych.

Słowa kluczowe

partnerstwa publiczno-prywatne transport lokalne usługi publiczne polityka publiczna public-private partnerships transport local public services public policy

Szczegóły artykułu

Jak cytować
Chiapa Aguillón, E. (2020) „Wyzwania lokalnego współzarządzania - partnerstwa publiczno-prywatne jako instrument lokalnej polityki transportowej”, Studia z Polityki Publicznej, 7(2(26), s. 87–107. doi: 10.33119/KSzPP/2020.2.4.

Referencje

Read More