Treść głównego artykułu
Abstrakt
Po wprowadzeniu do programu nauczania na kierunku ekonomia przedmiotu „Gospodarowanie kapitałem ludzkim” było tylko kwestią czasu, kiedy powstaną publikacje dla studentów przygotowujących się do zdania z niego egzaminu. Ciekawe było też pytanie, kto powinien być ich autorem. Gospodarowanie kapitałem ludzkim w organizacji (traktowane niekiedy jako zarządzanie zasobami ludzkimi) jest bowiem tylko cząstką zagadnień ujętych w programie przedmiotu, który łączy problemy mikro- i makroekonomiczne. A zatem dobrze się chyba stało, że książkę napisali autorzy związani z Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, którzy w kapitale ludzkim postrzegają czynnik konkurencyjności nie tylko organizacji, ale i gospodarek. Miły akcent to także docenienie przez autorów wieloletniej współpracy z panią profesor, zw. dr hab. Danutą Kopycińską. To pani profesor z wyrazami wdzięczności autorzy zadedykowali swoją pracę.
Słowa kluczowe
Szczegóły artykułu
Autor (Autorzy) artykułu oświadcza, że przesłane opracowanie nie narusza praw autorskich osób trzecich. Wyraża zgodę na poddanie artykułu procedurze recenzji oraz dokonanie zmian redakcyjnych. Przenosi nieodpłatnie na Oficynę Wydawniczą SGH autorskie prawa majątkowe do utworu na polach eksploatacji wymienionych w art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych – pod warunkiem, że praca została zaakceptowana do publikacji i opublikowana.
Oficyna Wydawnicza SGH posiada autorskie prawa majątkowe do wszystkich treści czasopisma. Zamieszczenie tekstu artykuły w repozytorium, na stronie domowej autora lub na innej stronie jest dozwolone o ile nie wiąże się z pozyskiwaniem korzyści majątkowych, a tekst wyposażony będzie w informacje źródłowe (w tym również tytuł, rok, numer i adres internetowy czasopisma).
Osoby zainteresowane komercyjnym wykorzystaniem zawartości czasopisma proszone są o kontakt z Redakcją.
Referencje
-
-,