Abstrakt
Artykuł poświęcony jest dyskusji na temat miejsca przedsiębiorstwa społecznego w teorii konfirmy. Autorka przedstawia charakterystyczne zagadnienia, które teoria ta definiuje, a przedstawiona interpretacja ma na celu wskazanie miejsc dla przedsiębiorstw społecznych w strukturach gospodarki – w jej sferze ekonomicznej i społecznej.
Full Text
Bibliografia
2. Brdulak J., Jakubik P., Instytucjonalne i kulturowe uwarunkowania przedsiębiorczości, [w:] Przedsiębiorczość a rozwój regionalny w Polsce, K. Kuciński (red.), Difin, Warszawa 2010, s. 82.
3. Florczak E., Przedsiębiorstwo społeczne, „Kwartalnik Nauk o Przedsiębiorstwie”, 2009, nr 4(13), s. 37-38.
4. Hausner J., Przedsiębiorstwo społeczne w Polsce. Teoria i praktyka, MSAP UEK, Kraków 2008, s. 10.
5. Kerlin J.A., Przedsiębiorstwa społeczne w Stanach Zjednoczonych a w Europie, [w:] Przedsiębiorstwo społeczne. Antologia kluczowych tekstów, Wygnański J.J. (wybór tekstów), Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Warszawa 2008, s. 120.
6. Noga A., Teorie przedsiębiorstw, PWE, Warszawa 2009, s. 218-244.
Autor
Autor (Autorzy) artykułu oświadcza, że przesłane opracowanie nie narusza praw autorskich osób trzecich. Wyraża zgodę na poddanie artykułu procedurze recenzji oraz dokonanie zmian redakcyjnych. Przenosi nieodpłatnie na Oficynę Wydawniczą SGH autorskie prawa majątkowe do utworu na polach eksploatacji wymienionych w art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych – pod warunkiem, że praca została zaakceptowana do publikacji i opublikowana.
Oficyna Wydawnicza SGH posiada autorskie prawa majątkowe do wszystkich treści czasopisma. Zamieszczenie tekstu artykuły w repozytorium, na stronie domowej autora lub na innej stronie jest dozwolone o ile nie wiąże się z pozyskiwaniem korzyści majątkowych, a tekst wyposażony będzie w informacje źródłowe (w tym również tytuł, rok, numer i adres internetowy czasopisma).
Osoby zainteresowane komercyjnym wykorzystaniem zawartości czasopisma proszone są o kontakt z Redakcją.